Usvojena Omladinska politika Republike Srpske za period od 2016. do 2020. godine

Narodna skupština Republike Srpske je na trinaestoj sjednici koja je održana 13. i 14. jula 2016. godine usvojila Prijedlog Omladinske politike Republike Srpske za period 2016-2020 godine.

Vizija Omladinske politike Republike Srpske za period od 2016. do 2020. godine su mladi, kao ravnopravni i aktivni partner institucijama Republike Srpske, koji žive u sigurnom društvu jednakih mogućnosti koje ih podstiče da ostvare svoje potencijale.

Kako je prilikom obraćanja na sjednici Narodne skupštine Republike Srpske istakla Danijela Topić, predsjednica Omladinskog savjeta Republike Srpske, u dokumentu je utvrđeno pet prioritetnih oblasti: zapošljavanje mladih, slobodno vrijeme, aktivno učešće, zdravi stilovi života, te podrška izvrnosti. Kroz ove oblasti su obuhvaćeni segmenti koji su u nadležnosti nekoliko ministarstava, te shodno tome zahtjeva i aktivnu uključenost predstavnika vlasti prilikom implementacije aktivnosti Omladinske politike Republike Srpske. 

U procesu izrade omladinske politike, za razliku od prethodnih godina, učestvovali su predstavnici omladinskih organizacija. U izradi je učestvovalo više od 3.000 mladih i stručnjaka iz oblasti koje obuhvata Omladinska politika iz svih dijelova Republike Srpske, a putem javnih konsultacija ovaj proces je bio otvoren za sve.

Kako su istakli iz Omladinskog savjeta Republike Srpske, rezultat ovog procesa je kvalitetan dokument koji je urađen u skladu sa međunarodnim standardima i koji su mladi, narodni poslanici pozicije i opozicije, ocijenili kao izuzetno kvalitetan i primjer kako bi trebalo da se rade svi strateški dokumenti.

“Svjesni smo, da za početak realizacija akitvnosti Omladinske politike Republike Srpske zahtjeva veće napore, više rada, i finansijska sredstva koja su već planirana, ali to sve mora biti uloženo kako bismo mogli da očekujemo rezultate. Mladim ljudima je neophodna podrška i na lokalnom nivou, kako bi bili omogućeni da kreiraju svoje svakodnevice u cilju poboljšanja nas samih, ali i zajednica” – poručila je Topić.

Omladinski savjet Republike Srpske je kao legitimno predstavničko tijelo mladih u Republici Srpskoj učestovao u kompletnom procesu, nastojeći da se zalaže za potrebe i ideje svih mladih širom Republike Srpske, a u narednom periodu pratit će implementaciju strategije.

Ostavi komentar

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezane objave

MentorstvoProcjena organizacijaUncategorized @bs

Institut kao mjesto inspirativnih posjeta, ljudi, druženja i učenja

Danas su nas posjetile predstavnice Udruženja građana Agora. U vrlo pozitivnoj i...

Ljudska pravaOrangeDayRad s mladimaUncategorized @bs

Kako se pridružiti inicijativi povodom 16 dana aktivizma?

Pridružite se izazovu #16Ku16dana, inicijativi kojom obilježavamo #16dana aktivizma protiv rodno zasnovanog...

Uncategorized @bs

Kroz narandžasti objektiv: Godišnji izvještaj za 2022. godinu

  Nasilje nad ženama i djevojčicama predstavlja grubi oblik kršenja osnovnih ljudskih...

Uncategorized @bs

Javni poziv institucijama vlasti za podršku u provedbi istraživanja i izradi nacrta strateškog dokumenta za mlade

Institut za razvoj mladih KULT poziva institucije vlasti u Bosni i Hercegovini...